Katra jaunas grupas uzņemšana cilvēkiem rada vairākus jautājumus, kuri jau 23 gadus praktiski nemainās:.
1. Vai uz pirmo deju nodarbību nepieciešams speciāls apģērbs, kurpes?
Uz pirmo balles deju nodarbību vēlams ērts apģērbs un otri apavi pārvilkšanai. Pirmajā nodarbībā informējam sīkāk.
2. Vai uz kursiem var nākt pa vienam, bez savas partneres, partnera?
Pie mums cilvēki ierodas kā pāros, tā pa vienam, kā dāmas, tā kungi un pāri veidojas nodarbību laikā. Regulāri notiek ne tikai pāru veidošanās, bet arī izšķiršanās. Tādējādi kursos rodas pieredzējuši kungi un dāmas, kuri veido pārus ar cilvēkiem no iesācēju grupām. Šajos pāros balles deju apgūšana notiek raitāk. Kādiem vai kādām veicas.


3. Vai ir vecuma ierobežojums?
Deju kursos augšējā vecuma ierobežojuma nav, bet dāmām pēc 40 gadiem ir dzīves uzkrātā gudrība un vēlams to likt lietā, uz balles deju kursiem ierodoties ar savu partneri, jo atrast partneri pēc 40 ir problemātiskāk.
4. Ierodoties uz pirmo nodarbību, vēlamais partneris vai partnere dažādu iemeslu dēļ var nebūt, bet ierasties nākamajā vai pat aiznākamajā nodarbībā. Tāpēc mēnesi ir jāiztur un tikai tad jāpieņem kāds lēmums par deju kursu apmeklēšanu. Deju kursos ar partneri nevienu nenodrošina. Tā ir zināma laimes spēle un pacietības pārbaude.
5. Neatkarīgi no vecuma dāmām un kungiem, kuriem ir partneris dzīvē, vēlams balles deju kursos ierasties kopā ar viņiem vai deju kursus neapmeklēt.
6. Ja izjūk pāris, tad palikušajam (-ai), neatkarīgi no aizdejotā līmeņa, jāatgriežas iesācēju grupā un jāsāk dejot no pamatsoļa, īpaši piestrādājot pie prasmes izveidot noturīgu pāri.
7. Visiem jāatceras, ka balles deju kursos „Manieres” mērķis ir sagatavot cilvēkus dejošanai ballēs un saviesīgos pasākumos dažādās pilsētās un valstīs, nevis lai cilvēki deju kursus uztvertu kā balli. Tāpēc iesakām kursantiem aptuveni pēc 3 mēnešiem sākt praktizēt dejošanu ārpus deju kursiem, jo tikai praktizējot var apgūt balles deju augstākā līmeņa prasmes.
8. Ballēs vai deju vakaros var un vajag ierasties pa vienam, kopā ar draudzenēm, draugiem un nevairīties, ja pirmajā mirklī tur ir gados vecāka gada gājuma cilvēki, jo īpaši, ja esat pārī. Dejojiet un nākamajā reizē jau pievienosies vēl citi . Mēģiniet attīstīt savas komunikācijas prasmes un atrodiet jaunus draugus un paziņas kursos, ballēs, semināros – būs interesantāk doties dejot kopā.
9. Balles dejas nav sporta dejas un tāpēc nevajag satraukties, ja kāds sporta deju dejotājs vai sporta deju kursu apmeklētājs, kuri paši reti prot dejot ballēs, mēģina dejas laikā kaut ko aizrādīt. Nevienam nav tiesību balles laikā kādu mācīt dejot.
10. Ja rodas grūtības ar sekošanu kopējam grupas apmācības tempam, jo īpaši sportiskiem vīriešiem vai cilvēkiem cienījamākā vecumā, tad vienkārši vajag sākt no pamatiem jaunā grupā, kurā jau būsiet ļoti zinoši.
11. Sākumā vēlams nodarbības nekavēt, jo katru reizi tiek apgūts daudz jauna. Pēc 3 mēnešiem kādas nodarbības neapmeklēšana tādas problēmas vairs nerada, jo tad vairāk dominē soļu un deju figūru tehniskais izpildījums.
12. Ja dažādu iemeslu dēļ sanāk nodarbības pārtraukt, bet pēc laika situācija mainās un varat atkal apmeklēt deju kursus, tad nepieciešams vien no jauna aizpildīt pieteikšanās anketu un atsākt dejot. Daudzi atgriežas deju kursos pēc vairāk vai mazāk gadiem.
13. Balles deju kursos „Manieres” ir divu līmeņu apmācība – pamatlīmenis un augstākais līmenis. Augstākajā līmenī var sākt dejot tikai tad, ja ir izveidots stabils pāris.
14. Nodarbību apmeklēšanu var pārtraukt jebkurā laikā, bet atsākt tikai tad, kad sākas jauna uzņemšana, grupu pārformēšana.
15. Pieteikties un aizpildīt pieteikuma anketu var jebkurā laikā, bet uzņemšana notiks tikai jaunu grupu veidošanas laikā: septembrī, novembrī, janvārī un martā. Pievienoties jau esošai grupai var izmantojot 1, 2 vai 3 privātstundas un samaksājot ikmēneša maksu.
16. Aizpildot anketas, vēlams ierakstīt pilnīgāko informāciju, norādot visas dienas, kurās iespējama nodarbību apmeklēšana.
Par nodarbību uzsākšanu, dienu, vietu, laiku informējam ar īsziņu uz anketā norādīto telefona numuru.

Ar prieku atbildēsim uz citiem jautājumiem. Lūdzam rakstīt uz e-pastu: manieres@manieres.lv.

Balles deju kursu „Manieres” vadītājs
Aldis Rudzītis
Tālrunis 26772503