Vairāk kā 23 gadu ilgajā balles deju skolotāja praksē ir atklājies, kad privātstundas ir izmantojamas, bet kad to izmantošana labākā gadījumā neko nedod.

PRIVĀTSTUNDĀS BALLES DEJAS APGŪT NEVAR!

Privātstundas izmanto sporta deju dejotāji un tikai pēc C klases līmeņa sasniegšanas. Parasti zemākā līmenī privātstundas neizmanto, jo tad deju treneri strādā ar grupām. Bērni uz deju konkursiem iestudē deju trenera noteiktas kombinācijas. Vienādās kombinācijas bērnu konkursos ļauj noteikt, kuri pāri ieradušies no vienas deju skolas, bet kuri no citas. Tas ir tikai normāli un pareizi.


Ar laiku jebkura grupa izjūk. Daži pārtrauc dejot, jo izjucis pāris, citi prasmē atpalikuši, bet citi prasmē izrāvušies un grupas nodarbībām sekot vairs nav iespējamas. Tad vienīgā iespēja ir konsultēties pie skolotāja, kurš atkal var izveidot zināmu grupu, bet jau augstākā līmenī. Ar laiku arī šī grupa savas pastāvēšanas resursus izsmeļ.


Privātstundās savu kāzu deju apgūst kāzu pāri. Ja cilvēki par kāzu valsi iedomājas pēdējā mēnesī vai pat nedēļās, tad atliek kāzu valsi apgūt privāti. Ja cilvēki par kāzu valša apgūšanu iedomājas savlaicīgi, tas ir, vismaz 2 – 3 mēnešus pirms kāzām un ja tajā laikā sākas nodarbības jaunā grupā, mēs orientējam cilvēkus uz nodarbībām grupā, kurā viņi apgūst deju alfabētu daudz lētāk un vienlaikus iegūst ārkārtīgi nepieciešamo prasmi dejot kopā ar saviem kāzu viesiem, tā izvairoties no cirkus lāču sindroma – iestudēto kāzu deju nodejo, bet nespēj dejot kopā ar kāzu viesiem.


Sarežģīta situācija ir sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem, kā arī ļoti aizņemtiem cilvēkiem, kuri strādā nenormētā darba režīmā. Ja viņiem jāsagatavojas kādai konkrētai ballei, tad tas ir iespējams tikai individuālās deju nodarbībās, pilnīgi pielāgojoties viņu grafikam – deju nodarbībai pat pusnaktī.


Praktiski balles dejas neiesakām apgūt privātstundās. Cilvēki maldās, iedomājoties, ka tas ir iespējams. Ik pa laikam atkal un atkal sastopamies ar kārtējiem maldiem. Vīrietis vai sieviete zvana un mēģina vienoties par privātstundām, lai pēc kāda laika varētu dejot ballē, ieskaitot balles Vīnē. Balles deju skolotāja pieredze un skolotāja ētika neļauj pieņemt cilvēku maldus un maldināt nezinošus cilvēkus vēl vairāk. Ir cilvēki, kuri ieteikumus uzklausa un izmanto skolotāja piedāvātās iespējas, bet ir arī tādi, kuri ieteikumos neieklausās.