Specializētie balles deju kursi „Manieres” ir balles deju aizsācēji atjaunotajā Latvijā. Vairāk kā 24 darbības gadu laikā deju kursi pulcējuši jauniešus jau no 17 gadu vecuma un pieaugušos bez vecuma ierobežojuma ne tikai uz balles deju apmācību, bet vienlaikus arī apgūt uzvedības un saskarsmes kultūru, palīdzējuši atrast deju partnerus un pat otru pusīti visai dzīvei, nodrošinājuši elegantu kāzu valsi un galvenais – iespēju justies droši jebkurā deju zālē. Mācīties dejot uz nodarbībām Rīgā brauc arī no citām Latvijas pilsētām: Talsiem, Jumpravas, Valmieras, Madonas, Salacgrīvas, Cēsīm un pat no Neretas.

Neviens cilvēks savā dzīvē neiztiek bez notikumiem, kuros tieši balles dejas ir ļoti būtiskas: zaļumballe, korporatīvs pasākums, savas un draugu kāzas, klubiņu pasākumi, nemaz nerunājot par deju vakariem un ballēm. Visur milzīgas priekšrocības ir cilvēkiem, kuri apguvuši tieši balles dejas. Izvēloties deju kursus, ir jāuzmanās, lai balles deju kursus nesajauktu ar ļoti līdzīgajiem sporta deju kursiem. Deju nosaukumi ir tādi paši – valsis, samba, rumba, tango, bet ir atšķirīgs mērķis, kas automātiski nosaka arī citas apmācību metodes un pielietojumu. Atklājot mērķi, kur vēlaties dejot – saviesīgos pasākumos, svētkos, ballē vai piedalīties sporta deju kursos – var izvēlēties deju kursus. Balles deju kursus no sporta deju kursiem atšķirsiet tikai pēc fotogrāfijām. Balles deju kursiem mājas lapā būs fotogrāfijas no ballēm. Jo vairāk, jo lielāka ticamība, ka ballēs dejosiet arī jūs. Sporta deju kursu mājas lapā būs fotogrāfijas no sacensībām vai tā sauktajiem praktiskajiem vakariem, bet fotogrāfiju no ballēm nebūs. Tas ir vienīgais veids kā nedejojuši cilvēki var saprast, kādu deju veidu piedāvā apgūt konkrētā deju studija.

 

Pieaugušos, kuri nekad nav dejojuši, sagatavojam vienkāršai, estētiskai dejošanai klubiņā, zaļumballē, saviesīgā pasākumā līdz pat dejošanai prestižākās publiskās ballēs, piemēram, Melngalvju namā vai dejošanai pasaulē slavenajās Vīnes ballēs, ko varat apskatīt mājaslapas fotogrāfijās.

Pamatkursa beigās tiek piedāvāts kolektīvs kādas Rīgas publiskās balles apmeklējums, lai pārliecinātos par apgūto prasmju lietderību un pielietojamību. Tādējādi pēc pirmās balles cilvēkiem paveras divas iespējas – turpināt apmeklēt kursus, pilnveidojot deju tehniku un papildinot dejas ar jauniem deju soļiem, uzzināt aizvien jaunus nosacījumus, ar kuriem var gadīties saskarties ballēs, kā arī iemācīties jaunas dejas vai arī pārtraukt nodarbību apmeklēšanu.

 

Turpinot trenēties un paralēli apmeklēt balles, dejotprasme strauji pieaug. Pēc 6 mēnešu treniņiem cilvēki ar prieku dejo svinīgākajās ballēs, bet pēc nepilna gada treniņiem var doties uz balli Vīnē.

Sievietes, kuras pratušas pārliecināt savus vīriešus, lai kopīgi apmeklētu pirmo (bezmaksas) nodarbību, drīz vien ir ļoti laimīgas, jo uz nākamo nodarbību vīrieši jau nāk paši un pēc dažiem mēnešiem šie pāri priecīgi un apmierināti dejo ballēs un jebkurā saviesīgā pasākumā.

Uzņemšana notiek katru mēnesi, bet jaunu grupu komplektācija ik pēc 2 mēnešiem – septembrī, novembrī, janvārī, martā, maijā. Vasarās esam sākuši piedāvāt intensīvo kursu ar nodarbībām 2 reizes nedēļā, lai ziemas periodā aizņemtie cilvēki varētu sagatavoties dejošanai ballēs.

 

BDK Manieres vadītājs

Aldis Rudzītis