Valsis
Valsis ir viena no populārākajām dejām. Taču zem šī nosaukuma slēpjas vairāki dejas varianti: franču, angļu, Vīnes… Pāra burvīga virpuļošana piešķir šai dejai neaprakstāmu eleganci, savukārt vīrieša un sievietes ciešais satvēriens sniedz pilnīgas saskaņas sajūtu un iemieso abpusēju mīlestību. Pateicoties tam, ka valsis ir bijis cieņā karaļu un imperatoru rīkotajās ballēs Vīnē, tas līdz pat šim brīdim ir dižciltības un izsmalcinātības simbols.
Ja Vīnes valsis attēlo divu abpusēji simpatizējošu cilvēku flirtu, tad lēnais valsis simbolizē mīlestības harmoniju un dažādās figūras izsaka apskāvienu maigumu. Īpaši labi to attēlo viļņveidīgā pārvietošanās.
Pārsvarā dejā vadošais ir kungs, viņš arī nosaka kustības. Taču lēnajā valsī vairākas situācijas ļauj dominēt gan kungam, gan dāmai. Deja dod iespēju dejas laikā pilnīgi atklāties abiem partneriem.
Lēnajā valsī pāris, liegi un eleganti kustoties, it kā slīd pa viļņiem, sagādājot sev un publikai patiesu baudījumu. Katrs valsis ir kā stāsts par mīlestību.
Ienirt valša pasaulē ir gluži kā iegremdēties cita laikmeta jūsmīgajā un satraukuma pilnajā atmosfērā, kad sirds vai stājas un uztraukums mijas ar svētlaimi, pirms vēl sākusi skanēt mūzika. Sākot deju, prieks silda sirdi un šķiet, ka kājas pašas jau visu zina un vairs pat neskar grīdu. Cauri gaismas un ēnu virpulim skatienam paveras tikai mīļas acis un smaids, kas mirdz spožāk nekā simtiem zvaigžņu!
Tango, Argentīnas tango
Tango ir grūti izteikt vārdos. Katram ir savi priekšstati par šo deju. Iespējams, ka galvenā šīs dejas jēga ir improvizācijā un vienotībā, kas rada dzīvu un neatkārtojamu deju, bagātu ar sapratni un jutekliskumu. „Dejot tango ir tas pats, kas dejot skumju domu.” Šis citāts varētu būt tango dvēseles dzejiskā formula. Tomēr tango nav tikai nostaļģija. Tango var būt kaislīgs, pavedinošs, juteklisks. Mūzika un dejojošais pāris izstaro intensīvu un pat dramatisku enerģiju. Tango ir pametis izaicinājumu visām dejām.
Lai nodejotu īstu tango, nav nepieciešams zināt ārkārtīgi daudz figūru, taču tehnikai un izpildījumam jābūt nevainojamiem. Lai tie ir tikai daži deju soļi, taču tiem jābūt muzikāliem un neatkārtojamiem. Jo īstais tango izpildījums ir vienlaicīgas kustības mūzikas ritmā, improvizācijas brīvība, partnera jušana un saprašana.
Jūs varat dejot to tango, kurš jums labāk tīk. Taču jāsāk, protams, ar galveno – ar sevis un otra izprašanu. Tas ļaus vēlāk atrast savu neatkārtojamu Argentīnas tango izpildījumu.
Fokstrots
Pašā sākumā fokstrots bija ļoti atraktīva, neapvaldīta deja ar daudziem palēcieniem un kāju vēzieniem. Angļu dejošanas profesori pakļāva šo amerikāņu deju sava veida reformai, atņemot tai sākotnējo ekstravaganci. Dažas figūras tika adaptētas, citas – pievienotas, galvenokārt no lēnā valša. Ir attīstījušies divi jaunā fokstrota varianti: kviksteps – ātrāks variants un lēnais fokstrots – lēnāks variants. Lēnākā varianta paveids ir arī blūzs. Šīm dejām nepieciešama plaša telpa, jo tām piemīt plašas kustības, to pieprasa arī figūru konstrukcija un lēnie, slīdošie soļi.
Svings
SWING – kopīgs deju, apģērba, interjera, dzīves un uzvedības veida nosaukums, kas radies vienlaikus ar agrīna, neizsmeļamas labsirdības un optimisma pilna džeza mūzikas paveida – svinga – rašanos. Svings – tā ir visjautrākā, visiemīļotākā, visvienkāršākā un vienlaikus fiziski sarežģītākā deja.
Frenkijs Menings (Frankie Manning) ir teicis: „Šī deja palīdz saglabāt jaunību, dara cilvēku laimīgu grūtā brīdī un liek jums smaidīt.”
Vēl viena svinga labā īpašība ir tā, ka šo deju var dejot ļoti ierobežotā telpā. Iemācieties šo deju un tad, ja vien radīsies vēlēšanās, nebūs nekādu grūtību pievienot tai rokenrola izklupienus vai bugi kustības.

Samba, ballēs tiek dejota atturīgā stilā.
Vairāk nekā pusgadsimtu samba soļo pa zemes virsu, simbolizējot dzīvesprieku un nebeidzamu optimismu ar veselīga avantūrisma piedevu. Samba – tas ir Brazīlijas karnevāls ar tam piemītošu krāsu un jūtu pārbagātību. Atsperīgums ceļgalos un apļveida kustības gurnos. Hipnotisks bungu ritms, aizraujoša, strauja deja.
Sambai radniecīgas ir tādas klubu dejas kā merenga, mambo un salsa. ir rotaļīga un viegla deja, kas simbolizē vīrieša un sievietes iepazīšanos. Jums ir prieks no tā, ka esat kopā, ka apkārt ir jūra, saule un dejojoši cilvēki. Samba ir jautra deja, kuru var dejot, skanot mūsdienās populārai mūzikai.